تخم گذاری در مرغ عشق

شروع تخم گذاری مرغ عشق در آغاز فصل بارندگی میباشد.این پرنده خود میتواند ماهها با آب کم زندگی کند اما علت اینکه تمایل شدیدی برای تخم گذاری در فصل بارندگی دارد این است که برای پرورش جوجه های خود نیاز به آب دارد.این پرنده لانه سازی نمیکند بلکه از سوراخهای موجود بر روی درختان اوکالیپتوس استفاده میکند.و برای پر کرد کف لانه از پوسته خود درخت استفاده میکنند.حتی در صورتی که درختان زیادی در ناحیه موجود باشد تمام جفتهای یک گروه(گروهها معمولا ۱۰ تا ۵۰ تایی هستند) روی یک درخت تخم گذاری میکنند.

پرنده ماده ۴ تا ۶ تخم میگذارد و به مدت ۱۸ تا ۲۱ روز بروی آنها میخوابد و در این مدت مرغ نر در حوالی لانه میماند و نقش نگهبان را بر عهده دارد و از دهانه لانه ماده را تغذیه میکند.مرغ عشق نر تا بزرگ شدن جوجه ها حق ندارد به لانه وارد شود و ماده این اجازه را به وی نمیدهد.

/ 25 نظر / 38 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدی

سلام من یک جفت مرغ عشق دارم با یک جوجه ی 5 روزه ما می خواهیم تو ایام عید 3-4 بریم مسافرت ولی نمیدونم با مرغ عشقام چیکار کنم میشه لطفا راهنماییم کنید و بگید که چطوری میتونم با خودم ببرمشون؟ در ضمن من کسی رو سراغ ندارم که مرغ عشقهام رو بهش بسپرم. اگه تو خونه بذارمشون اشکالی داره ممکن جوجشون بمیره؟

شهاب

اقا سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که یک جوجه ی 4-5 روزه دارند لونشون خیلی کثیف شده و بو میده می خواستم بگم الان من می تونم لونشون رو تمیز کنم ؟ مشکلی برای جوجشون پیش نمیاد؟ اگه پیش نمیاد راهنماییم کنید که چجوری لونشون رو تمیز کنم؟اگه هم مشکلی پیش میاد تا چند روز باید صبر کنم باید جوجشون چند روزه بشه تا بتونم لونشون رو تمیز کنم؟

شهاب

اقا سلام من مرغ عشقهام یک جوجه 23 روزه دارند دیشب دیدم که مرغ عشقهام دوباره اقدام به جفتگیری کردند و مرغ عشق نر رفت سوار مرغ عشق ماده شد و جفتگیری کردند به نظر شما باید چیکار کنم برای جوجشون مشکلی پیش نمی یاد اگر تخم کنند؟

عرفان

من یک جفت مرغ عشق دارم که یک جوجه ی 33 روزه دارند و الان فهمیدم که یک تخم گذاشتند و مرغ عشق ماده رو تخمش خوابیده و الان اصلا با جوجش کاری نداره و نمی زنتش و الان هم مرغ عشق نر داره به جوجش غذا می ده 1_ به نظر شما مشکلی برای جوجشون پیش میاد؟ 2_ به نظر شما تخماشون جوجه میشه؟

احسان

اقا سلام مرغ عشقهام تخم گذاشتند اشکالی نداره لونشون کف قفس باشه یعنی برای تخمهاشون مشکلی پیش نمیاد مثلا چون لونه کف قفس تخم ها سرد بشن و یا خراب بشن چون قفسم کوچیکه مجبور شدم لونه رو بذارم کف قفس1_ به نظر شما مشکلی برای تخم ها به وجود نمیاد؟ 2_ یا حتما باید لونه بالای قفس نصب بشه؟

احمد

اقا سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که یک جوجه ی 35 روزه دارند نوک جوجشون از همون 10-12 روزگی غیر عادی به نظر میومد منقار زیریش انگار بزرگ تر از منقار بالاییشه و منقار زیریش یکمی اومده روی منقار بالاییش و منقار زیریش از منقار جلوییش جلو تره به نظر شما نوکش درست میشه؟ من باید چیکار کنم تا نوکش درست بشه اصلا امیدی هست که نوکش طبیعی بشه؟

عرفان

سلام من مرغ عشقهام تا حالا 4 تا تخم گذاشتند الان متوجه شدم یک تیکه از یکی از تخمهاش خونیه به نظر شما مشکلی برای مرغ عشق مادم پیش نمیاد ممکن بلایی سرش بیاد؟ 2_ ممکن با خونی شدن یه تیکه از تخمش اون تخم دیگه جوجه نشه؟

ه9خه9خ

مسعود

من یک جفت مرغ عشق دارم که5تا تخم گذاشته 2تاش دراومده 3تاش هنوز هست اونا هم در میاد؟

مسعود

امکان داره که رنگ مرغ عشقماده سفید باشه رنگ بچه اش سبز بشه؟